Hellim Peynirli Tavuk Salata Tarifi

Hellim Peynirli Tavuk Salata Tarifi

Peynirli Tavuk Salata

Merhaba MutfakYolu.Com takipçileri hellim peynirli tavuk salata tarifi ile karşınızdayım. Zeytinyağı kullanarak yapacağımız bu tarifi diyet yapan arkadaşlarımız için mükemmel bir seçenek olabilir. Salata tüketmeyi sevenler mutlaka denemelisiniz. Ben salatayı kuzu kulağı kullanarak anlatacağım ancak dileyenler aynı tarifi marul ile de deneyebilir. Şimdi hellim peynirli tavuk salata tarifi sizlerle.

Hellim Peynirli Tavuk Salatası için Malzemeler:

  • 2 demet taze kuzu kulağı
  • 1 paket hellim peyniri
  • Yarım kilo göğüs fleto veya şinitzel
  • Kaju olmazsa olmazım (Çiğ kaju kullanmaya çalışın)
  • Arzu ettiğiniz kadar tuz ve zeytinyağı

Hellim Peynirli Tavuk Salatası Yapılışı:

Bilindiği üzere hellim peyniri tavada, ızgarada veya tostta kızartılarak yenebilir. Bizlerde hellim peynirini tost makinesinde orta ısıda güzelce pişirelim ve kenara koyalım. Daha sonra yine tost makinesinde az yağda şinitzelleri pişirelim. Daha sonra temizlenmiş, saplarından ayrılmış kuzu kulaklarını, kajuları ve pişirdiğimiz tavuk ve hellim peynirini uygun bir salata tabağında karıştırıp servis edebilirsiniz. Eğer bu salatayı kuzu kulağı ile yaparsanız limon kullanmanızı tavsiye etmem çünkü kuzu kulağının kendi ekşiliği insana yetiyor. Marul vb otlar kullanacak olursanız limon takviyesi yapılabilir. Unutmadan salatanıza tuz eklemeyi unutmayın. Afiyet olsun herkeslere…

Hellim Peyniri Faydaları: Kalsiyum ve protein deposudur. Mineral bakımından çok zengindir.  Kemik erimesini önleyici etkisi vardır. Sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur.

BenguCetin

BenguCetin

Fastfooda ve hazır gıdalara açtığım savaş ile uğraşıyorum. Anneanne yemeklerine dönme vakti geldi de geçiyor. Herşey evde yapılabilirken hazır almak niye?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top
Mutfak Yolu © 2012 - 2020 😊
Veri Politikası | İletişim